KONST / Litografier / Färglitografi 16045374
*
nr 1604 5374
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 20:29:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 18:12:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
8293 Färglitografi
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, färglitog..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08
-
8097 Färglitografi
JAN FILIP-OLSON. Signerad. Färglitografi, bildmått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 18:37
-
7169 Färglitografi
Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Bokomslag til..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08
-
8132 Färglitografier
2 st, Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:06
*
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs mer om Sixten Haage
nr 1604 5374
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 18:12:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
8293 Färglitografi
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Signerad, färglitog..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08 -
8097 Färglitografi
JAN FILIP-OLSON. Signerad. Färglitografi, bildmått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 18:37 -
7169 Färglitografi
Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Bokomslag til..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:08
-
8132 Färglitografier
2 st, Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:06